Ką turi žinoti pacientai, pageidaujantys medicininės reabilitacijos paslaugų?

Privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustiems gyventojams medicininę reabilitaciją (MR) skiria gydantysis gydytojas, remdamasis fizinės medicinos ir reabilitacijos (FMR) gydytojo rekomendacijomis. Ar pacientas gali gauti šias paslaugas stacionare, ar ambulatoriškai, sprendžia gydantysis gydytojas pagal paciento sveikatos būklę. Visais atvejais gydantysis gydytojas privalo informuoti pacientą apie TLK sutikimą, kuris gydytojui yra pateikiamas elektroniniu būdu, kompensuoti MR išlaidas iš PSD fondo lėšų, bei apie MR paslaugas teikiančias įstaigas (informacija yra teikiama ir VLK internetinėje svetainėje www.vlk.lt skyrelyje „Medicininė reabilitacija“). Atkreipiame dėmesį, kad pasikeitė MR ir sanatorinio gydymo paslaugų išlaidų kompensavimo tvarka (2012-09-27 VLK direktoriaus įsakymas Nr. 1K-217) ir į ligonių kasą atvykti pasiimti pažymos nereikia.

Suaugusiųjų medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas teikiančių įstaigų sąrašą galite rasti čia.

Kokie dokumentai yra būtini, kreipiantis dėl ambulatorinės reabilitacijos :

1. Asmens tapatybės dokumentas.
  2. Išrašas iš medicininių dokumentų – forma Nr. 027/a , kurią užpildo gydantysis gydytojas, prieš tai gavęs patvirtinimą iš TLK apie sutikimą kompensuoti MR išlaidas iš PSD fondo lėšų.
  3. Registruotiems darbo biržoje – ieškančiojo darbo pažymėjimas.
  4. Studentams, moksleiviams – studento, moksleivio pažymėjimas.

Kokie dokumentai yra būtini, kreipiantis dėl stacionarinės reabilitacijos :

1. Asmens tapatybės dokumentas.
  2. Išrašas iš medicininių dokumentų – forma Nr. 027/a , kurią užpildo gydantysis gydytojas, prieš tai gavęs patvirtinimą iš Vilniaus TLK apie sutikimą kompensuoti MR išlaidas iš PSD fondo lėšų.
  3. Registruotiems darbo biržoje – ieškančiojo darbo pažymėjimas.
  4. Studentams, moksleiviams – studento, moksleivio pažymėjimas.