Geriatrijos poskyris

Telefonas: 8 (5) 210 6821

Apie poskyrį

Geriatrinė medicina – medicinos sritis, nagrinėjanti senyvo amžiaus asmenų fizinius, psichikos, funkcinius ir socialinius sutrikimus.

Geriatrijos poskyryje gydomi 60 metų ir vyresni asmenys, kuriems dėl pablogėjusios sveikatos būklės ir gretutinių ligų reikalingas išsamusis geriatrinis tyrimas.

Pagrindinis geriatrijos poskyrio tikslas – atkurti ir palaikyti senyvo amžiaus asmens savarankiškumą, sudaryti sąlygas asmeniui gyventi bendruomenėje užtikrinant pagalbą judėjimo ir/ar kasdienės veiklos srityse.

Poskyryje dirba šie specialistai: gydytojai geriatrai, slaugytojai, kineziterapeutai, medicinos psichologas ir socialinis darbuotojas. Esant poreikiui papildomai konsultuoja psichiatras, neurologas, gastroenterologas, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai.

Poskyryje gali būti diagnozuojami ir gydomi šie susirgimai:

  1. Lėtinių ligų paūmėjimai: lėtinis bronchitas, lėtinė obstrukcinė plaučių liga, širdies nepakankamumas, pirminė arterinė hipertenzija, cukrinis diabetas, osteoartrozė ir kt.
  2. Atminties ir kitų pažintinių funkcijų sutrikimai (pvz., demencija).
  3. Nuotaikos, nerimo ir/ar miego sutrikimai (pvz., depresija).
  4. Rijimo sutrikimai, mitybos nepakankamumas.
  5. Eisenos ir pusiausvyros sutrikimai, griuvimai.
  6. Šlapimo ir išmatų nelaikymas.
  7. Sarkopenija ir senatvinis išsekimo sindromas.

Geriatrijos poskyryje yra 25 lovos. Poskyryje dirba 3 gydytojai geriatrai, kurie yra Europos geriatrinės medicinos draugijos nariai. Kai kurie gydytojai savo žinias yra tobulinę Jungtinėje Karalystėje.