Infekcijų kontrolės skyrius

Skyriaus tikslas - Stebėti ir sekti sergamumo hospitalinėmis infekcijomis tendencijas pagal laiką, vietą ir pobūdį, kad ligoninėje būtų išvengta hospitalinių infekcijų protrūkių.
Skyriaus funkcijos – Hospitalinių infekcijų kontrolė, profilaktika, sekimas, registracija ir duomenų teikimas, prevencinių priemonių organizavimas ir jų įgyvendinimo priežiūra.
Uždaviniai:
  1. Nustatyti Hospitalinių infekcijų (toliau - HI) ir jų sukėlėjų paplitimą ligoninėje.
  2. Stebėti HI sergamumą ir jų rizikos veiksnių dažnumą reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje. Kituose skyriuose – stebėti kliniškai ir epidemiologiškai svarbius mikroorganizmus, taikyti izoliavimo priemones.
  3. Atlikti HI atvejų epidemiologinį ištyrimą bei organizuoti visas įmanomas profilaktikos ir priešepidemines priemones, vykdyti infekcijų kontrolės reikalavimų laikymosi visuose skyriuose kontrolę, kad būtų išvengta infekcijų išplitimo tarp pacientų ir personalo.
  4. Kontroliuoti pagrindinių procedūrų, susijusių su infekcijos rizika, atlikimą skyriuose, vertinti padalinių higienos būklę, siūlyti priemones mažinančias HI riziką pacientams ir personalui.
  5. Vykdyti atsparių antimikrobiniams vaistams mikroorganizmų vystymosi stebėseną.
  6. Vykdyti visų lygių personalo konsultavimą ir mokymą hospitalinių infekcijų profilaktikos klausimais.
  7. Vertinti infekcijų kontrolės ir profilaktikos priemonių efektyvumą.Infekcijų kontrolės specialistė
Vilija Gurkšnienė
Infekcijų kontrolės specialistė
Silvija Milaševičienė
Paskutinį kartą redaguota:: 2023-04-04 11:33